eCux

Coś więcej niz litera!

Żyjemy w dobie gdzie króluje przede wszystkim rynek konsumenta.

Aktualnie żyjemy w dobie gdzie króluje przede wszystkim rynek konsumenta. Możemy powiedzieć, że jeżeli tylko czegoś nam potrzeba, jest to szybko wywarzane. A dodatkowo bardzo modne jest hasło „ekologicznie”. Globalna produkcja odpadów jest tak ogromna, że gdzieś tam w głowie czasami nam się przypomina, że może trzeba by zatroszczyć się o własne środowisko. Dokładnie segregować śmieci, stosować surowce przyjazne naturze itd. Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci fala plastiku zalała świat. To surowiec ,który jest zdecydowanie bardziej trudniejszy w przetwarzaniu a także obróbce niż przykładowo papier. Papier jest pozyskiwany z drewna, jednakże jego odzyskanie z produktu już zużytego jest zdecydowanie bardziej prostsze.

Na co dzień każdy z nas robi zakupy, bądź na przykład pakuje różnorakie rzeczy (kanapki do szkoły czy pracy, podarunki na różne okazje itp). Torby z papieru są w tego typu przypadkach doskonałym wyjściem. A jeżeli przykładowo posiadamy swoją firmę, będziemy mogli właśnie na tym celulozowym produkcie subtelnie ulokować reklamę naszej własnej firmy. Torba idzie w świat oraz nie rzucając się zbytnio w oczy, samoczynnie pokazuje naszą firmę w przestrzeni.

Są one może nieco mniej trwałe od plastikowych czy materiałowych, jednak argument recyklingu z pewnością przekona nie jednego do używania właśnie tego wyrobu.

Autor: torby foliowe