eCux

Coś więcej niz litera!

Powinno się również pamiętać o tym.

Zbiorniki na nieczystości w obszarze gromadzenia sanitarnych ścieków które odprowadza się na terenach, które nie posiadają uzbrojenia kanalizacyjnego to szamba z betonu. Tego typu szamba są tworzone na bazie kruszywa kamiennego z dodatkiem różnego typu płynów na wodoszczelność. Prawidłowe wykonanie wszelkich zbrojeń, oraz wszelkie dodatkowe zabezpieczenia powodują, że tego typu zbiorniki są bardzo odporne na funkcjonowanie szkodliwych i niekorzystnych czynników, a zatem gwarantują odpowiednią odporność.

 

Wśród wszystkich elementów dodatkowych wyposażenia betonowego szamba wyróżnić można też betonowy właz (może być także zastąpiony żeliwnym włazem), krąg oraz dodatkowo betonowe pokrywy czy klej montażowy. Wszystkie tego typu szamba są przewożone z miejsca na miejsce poprzez samochody ciężarowe, które są wyposażone w specjalnie przystosowany dźwig.

 

Wykorzystanie tego typu produktu obejmuje przede wszystkim sposobność użycia go na przykład jako zbiorniki na gnojówkę, ścieki, deszczówkę czy separatory tłuszczu. A dodatkowo istnieje możliwość powiększenia istniejących już betonowych szamb a także dołączania kolejnych modułów. Poprzez to dopuszczalne jest wykonanie wielokomorowych zbiorników.

 

Należy również pamiętać o tym, iż przed wykonaniem izolacji a dodatkowo obsypaniem zbiornika, należy sprawdzić szczelności naszego szamba.

Więcej: szamba brat bet