eCux

Coś więcej niz litera!

Niewiele z nas zapewne wie, do czego są wykorzystywane.

Wiele osób zapewne widziała operatorskie panele w filmach – ogromne, niekiedy rozciągające się na całe ściany, całe rozmaitych przycisków, pokręteł oraz ekranów. Mało osób zapewne wie, do czego takie panele służą.

Panele HMI są to urządzenia stanowiące potrzebny element prawie każdego zakładu, w których przeprowadzane są procesy technologiczne bądź produkcyjne. Ich zadaniem jest zintegrowanie pracy bardzo wielu maszyn w całość, która tworzy system. Mówiąc inaczej, umożliwiają sterowanie całym ciągiem urządzeń, które to pracują nad określonymi etapami danego procesu. Panele tego typu grupują uzyskane z każdej maszyny pomiary a także pozwalają na ich wizualizacje w formie łatwej do analizy dla osoby, która operuje panelem. Są zatem łącznikiem pomiędzy ludźmi, a zbiorem działających maszyn.

Aktualne panele operatorskie oferują nam dużo innowacji, które gwarantują wygodę podczas użytkowania. Powszechnie używane są w tej chwili panele ,które są wyposażone w ekrany o różnych wielkościach, co umożliwia nam wybranie tego, który odpowiada nam najlepiej. Zazwyczaj sterowane są za pomocą dotykowych interfejsów, co pozwala na intuicyjną obsługę całego urządzenia.

Propozycja na rynku jest niezwykle duża, więc właściwie każdy klient bez wątpienia znajdzie panel, spełniający wszystkie wymagania i oczekiwania!

Źródło: Panele operatorskie